Spawanie i lutowanie

Wykonujemy konstrukcje spawane stali węglowych oraz nierdzewnych w oparciu o metody MIG/MAG oraz TIG. Dzięki dużemu doświadczeniu, zdobytemu podczas produkcji setek zgrzewarek, nasze konstrukcje cechują się wysoką jakością wykonania oraz wyjątkową precyzją. W swojej ofercie posiadamy również plazmę oraz piłę taśmową, co – w połączeniu z zespołem konstruktorów i technologów – daje kompleksową usługę spawania. Przeprowadzamy spawanie i lutowanie detali (od jednej sztuki do krótkich serii produkcyjnych) z szerokiego wachlarza materiałów (w tym AL i jego stopów) zarówno dla pojedynczych elementów, jak i całych konstrukcji. Świadczymy również usługę optymalizacji detali pod kątem technologiczności wykonywanych połączeń. Zakres naszych prac obejmuje detale małe (ok. 10g) do średnich (ok. 500 kg).

Zgrzewanie

Jesteśmy czołowym producentem zgrzewarek do metalu w Polsce, dlatego – idąc za ciosem – w portfolio oferowanych przez nas usług włączyliśmy również zgrzewanie. Dzięki tradycji i wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zgrzać wszystko, a podczas realizacji większych zleceń samodzielnie zbudować przyrząd ułatwiający i przyśpieszający proces.

Obszary naszej specjalizacji w tym zakresie:

 • zgrzewanie garbowe
  • blach ze stali „czarnej”, ocynkowanej i kwasoodpornej,
  • nakrętek z garbami punktowymi i pierścieniowymi do M10,
  • śrub z garbami punktowymi i pierścieniowymi do M10;
 • zgrzewanie doczołowo-zwarciowe prętów do fi 10 i rur;
 • zgrzewanie
  • blach ze stali „czarnej” w zakresie do 6+6 mm,
  • blach ocynkowanych i kwasoodpornych w zakresie do 5+5 mm,
  • „prętów na krzyż” w zakresie do fi 10+10.

Oferujemy również szkolenia – zarówno z obsługi zgrzewarek, jak i samej technologii zgrzewania.

Frezowanie

W parku maszynowym należącym do ASPA Zgrzewanie mamy dwie frezarki CNC i trzy frezarki manualne. Zaplecze technologiczne w połączeniu z doświadczoną załogą oraz kompetentną kadrą technologów i konstruktorów sprawiają, że jesteśmy w stanie wyprodukować w dogodnym dla naszych Klientów terminie nawet najbardziej skomplikowane detale, które cechować się będą wysoką jakością i trwałością. Detale wytwarzamy ze stali węglowych, nierdzewnych, aluminium oraz metali kolorowych (brąz i miedź) w zakresie od 50g do 100 kg o maksymalnych gabarytach X 1300 na Y 600 na Z 400 mm.

Toczenie

Dzięki posiadanym przez nas dwóm manualnym i dwóm sterowanym numerycznie tokarkom, świadczymy również usługi toczenia. Mamy doświadczenie w obróbce stali węglowej, nierdzewnej, a także metali kolorowych. Zakres naszej pracy obejmuje detale małe (ok. 50 g) do średnich (ok. 100 kg) o maksymalnych gabarytach fi 450 i długości 1000 mm.

Wiercenie

Dysponujemy wiertarkami kolumnowymi, stołowymi i współrzędnościowymi oraz ramieniem do gwintowania. Pozwala nam to wykonywać dużą liczbę otworów w wysokiej dokładności. Ramię do gwintowania zapewnia również bardzo dobrą jakość wykonania powtarzalnych gwintów. Maksymalna wysokość wierconego przedmiotu to 400 mm.

Szlifowanie

Na wyposażeniu naszej narzędziowni znajdują się również szlifierki na okrągło oraz na płasko. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonywać detale o wysokich tolerancjach wymiarowych.

Elektrodrążenie

Szczególnie skomplikowane i wymagające precyzji detale wykonujemy na elektrodrążarkach wgłębnych i drutowych. Dzięki zastosowaniu tej technologii jesteśmy w stanie wytworzyć detale, których nie da rady zrobić na tradycyjnych obrabiarkach.

Zapraszamy do kontaktu!