Stanowisko do zgrzewania elementów karoserii samochodowej

Karoseria - Przyrządy rozbudowane - ASPA

Przedsiębiorstwo Aparatury Spajalniczej ASPA jest wiodącym producentem specjalizowanych urządzeń zgrzewalniczych, które powstają na indywidualne zamówienie klienta. Przyrządy do zgrzewania elementów karoserii samochodowej ze stali nierdzewnej są przykładem urządzeń specjalizowanych produkowanych przez ASPA.

Przyrządy zgrzewalnicze przeznaczone są do zgrzewania elementów karoserii samochodowej. Przykładem takiej realizacji są przyrządy na zamówienie firmy Kirchhoff Polska z przeznaczeniem do zgrzewania elementów karoserii do Opla Astry III produkowanej w Gliwickiej Fabryce Opla.

Przyrządy służą do zgrzewania przestrzennych elementów karoserii samochodowej za pomocą ręcznych zgrzewarek kleszczowych. Zapewniają wzajemne ułożenie i pneumatyczne zamocowanie zgrzewanych elementów z wymaganą dokładnością. System sterowania przyrządem, komunikując się ze zgrzewarką, zapewnia kontrolę zamontowania wszystkich detali do zgrzewania, automatyczny wybór odpowiedniej technologii zgrzewania na zgrzewarce oraz kontrolę wykonania zadanej ilości zgrzein. Zgrzewanie gotowego przedniego panelu karoserii odbywa się etapowo, od części najmniej do najbardziej złożonych – z wykorzystaniem kolejno każdego z szesnastu przyrządów. W przyrządach zastosowano podzespoły pneumatyczne i elektryczne renomowanych firm. Sterowanie realizowane jest w oparciu o sterowniki Siemens S7 200 z magistralą komunikacyjną ASI. Użyte podzespoły zapewniają niezawodność działania, co przekłada się na wydajność pracy i jakość wyrobu gotowego. Zaufanie firm z branży motoryzacyjnej potwierdza wysoką pozycję firmy ASPA na rynku zgrzewalniczym w Polsce, a ciągły rozwój pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

polski