Projektujemy, produkujemy i sprzedajemy zgrzewarki od 1969 roku

 Firma ASPA od 1969 roku jest producentem urządzeń do zgrzewania metali. Pod względem doświadczenia i szerokiej oferty produktowej zgrzewarek do metalu, jesteśmy pod tym względem absolutnym liderem w Polsce i znaczącym producentem maszyn do zgrzewania na arenie europejskiej, o czym świadczy długa lista naszych klientów wykraczająca poza Polskę a nierzadko także Europę z najbardziej wymagających branż jak motoryzacja czy budownictwo.

ASPA oferuje rozwiązania w zakresie zgrzewania stali niskowęglowej, stali konstrukcyjnej, metali nierdzewnych oraz spajania metali kolorowych jak aluminium, mosiądz, miedź i inne.

Dla klientów najbardziej wymagających mamy zgrzewarki do metalu klasy „Heavy Duty”, które przeznaczone są do produkcji przemysłowej. Zgrzewarki tej klasy, odpowiednio konserwowane potrafią pracować 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, zapewniając najwyższą jakość zgrzewów. W wypadku zmiany linii produkcyjnej, możliwe jest dostosowanie zgrzewarki do nowej produkcji wielkoseryjnej.

ASPA produkuje także małe, proste zgrzewarki do użytku warsztatowego. W naszej ofercie znajdują się zgrzewarki punktowe, kleszczowe, doczołowo-zwarciowe oraz garbowe, które wyróżniają się na tle konkurencji przede wszystkim solidnością wykonania. Nasi klienci szukający rozwiązań w zakresie zgrzewania metali otrzymują wysokiej klasy produkt, który jest niezawodny pod względem solidności konstrukcji i jakości wykonywanych zgrzewów.

Osobne miejsce w naszej ofercie zajmują stanowiska specjalizowane. Zgrzewarki specjalne to wszystkie te, które projektowane i budowane są na indywidualne zamówienie naszych klientów. Zgrzewarki ASPA znajdują zastosowanie w licznych branżach takich jak budownictwo, transport, motoryzacja, wentylacja, górnictwo czy AGD. Projektujemy maszyny do zgrzewania oporowego elementów samochodowych dla największych producentów aut w Europie i na świecie. To nie tylko świadczy o wieloletnim zaufaniu do naszej firmy, ale także do zgrzewarek ASPA. Branża motoryzacyjna ze względów bezpieczeństwa narzuca największe wymagania jeżeli chodzi jakość i solidność zgrzewania, stanowi to kluczową rolę w wyborze producenta. Cieszymy się, że wybór pada na naszą firmę.

Osobnym działem zgrzewarek specjalnych jaki znajduje się w naszej ofercie to specjalizowane stanowiska do zgrzewania siatek a także zgrzewarki zrobotyzowane. W dziedzinie zgrzewania siatek i drutów – zaopatrujemy największych producentów w Polsce. Nasze stanowiska zrobotyzowane znajdują zastosowanie przy konstruowaniu samochodów osobowych największych marek.

Dzięki 45 letniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować produkt, który spełnia wymagania i oczekiwania wszystkich naszych klientów, od małych warsztatów samochodowych, do dużych producentów, którzy szukają optymalnego rozwiązania do produkcji wielkoseryjnej.

ASPA nie tylko projektuje i produkuje zgrzewarki oporowe. Dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i ideą zgrzewania rezystancyjnego. Współpracujemy z największymi w kraju Instytutami zajmującymi się zgrzewaniem oporowym metali. Prowadzimy szkolenia, doradztwo techniczne i próby zgrzewania. W naszej ofercie są także podzespoły i komponenty do zgrzewarek. Wszystko po to aby dopasować produkt do potrzeb naszych klientów i być niezawodnym partnerem w zgrzewaniu oporowym.

Produkcja objęta jest Systemem Zarządzania Jakością zgodnym z normą ISO 9001:2008