Serwis ASPA to więcej niż naprawa

ASPA prowadzi specjalistyczny serwis zgrzewarek oraz usługi modernizacyjne obejmujące urządzenia produkowane przez naszą firmę oraz innych producentów. Ogromną zaletą naszego serwisu jest fakt, że siedziba firmy znajduje się w Polsce. Dzięki temu w razie awarii możemy udzielić natychmiastowej pomocy, nie dopuszczając do przestoju produkcyjnego. Nasi klienci nie muszą się zatem obawiać strat finansowych. Jako profesjonaliści doskonale wiemy, jak ważny dla każdego przedsiębiorcy jest czas. Sprzęt serwisujemy zarówno w siedzibie naszej firmy, we Wrocławiu, jak i na miejscu u klienta. Podczas każdej wizyty naszego serwisanta klienci mogą także skorzystać z fachowego doradztwa z zakresu obsługi i modernizacji naszych zgrzewarek. Chętnie wyjaśniamy także sam przebieg procesu zgrzewania oraz pomagamy dobrać najlepsze parametry, takie jak wartości prądowe, siłę docisku i czas zgrzewania.

Naprawy

Wykonywane przez nas prace serwisowe nie ograniczają się jedynie do napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych.
Zajmujemy się także wymianą, sprzedażą i modernizacją części zamiennych, w tym elektrod, sterowników transformatorów i wielu innych.

Ponadto wykonujemy przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz remonty i modernizacje różnych typów zgrzewarek. Zapewniamy naszym klientom możliwość podpisania stałych umów gwarancyjnych, dzięki którym dostępność naszego serwisu jest jeszcze lepsza. Ma to niebagatelne znaczenie wszędzie tam, gdzie usterka zgrzewarki skutkuje unieruchomieniem produkcji, a co za tym idzie wymiernymi stratami finansowymi.
Dzięki temu, że nasz zakład znajduje się w Polsce zespół serwisowy jest w stanie dotrzeć do klienta w krótkim czasie i czasami dokonać naprawy na miejscu.
Wspomniane wcześniej szerokie kompetencje i wieloletnie doświadczenie naszych serwisantów umożliwia naprawiania zgrzewarek innych firm niż ASPA.

Modyfikacje i modernizacje

Wykonywane przez nas modyfikacje i modernizacje dostosowują urządzenia do nowych wymagań jakościowych i produkcyjnych. Wymieniając stary układ sterowania, elementy pneumatyki i inne układy maszyny, przystosowujemy ją do realizacji nowych zadań. W zależności od stanu technicznego urządzeń możemy także wymienić napędy i silniki. Modernizujemy:

 • zgrzewarki;
 • stanowiska zgrzewalnicze;
 • linie zgrzewalnicze;
 • zgrzewarki wielopunktowe.

Przeprowadzane przez nas modyfikacje i modernizacje poparte są nie tylko wieloletnim doświadczeniem, lecz także licznymi badaniami naukowymi prowadzonymi w dziale prac badawczo-rozwojowych. Na podstawie prób i badań sprawdzamy, które metody sprawdzą się najlepiej do łączenia detali wykonanych z określonych materiałów oraz jakie warunki muszą zostać spełnione, aby uzyskać złącza o wysokiej i powtarzalnej jakości. Zdobytą w ten sposób wiedzą dzielimy się z klientami poprzez fachowe doradztwo.

Przy okazji modernizacji urządzeń przeprowadzamy także szkolenia z zakresu obsługi unowocześnionego sprzętu. Zapewniamy jego serwis oraz pomoc w programowaniu. Modernizacje zwiększają nie tylko efektywność urządzeń, ale też bezpieczeństwo pracy oraz łatwość programowania. Ponadto klienci zyskują niezawodność wynikającą z przedłużonej gwarancji wprowadzonej przez producenta. Ważnym elementem naszych usług serwisowych jest również doradztwo. Dzięki doskonałej znajomości różnych gałęzi przemysłu możemy doradzić, które urządzenia zgrzewalnicze sprawdzą się najlepiej w realizacji określonych zadań. Dzielimy się nie tylko doskonałą technologią zgrzewania, lecz także specjalistyczną wiedzą, dzięki której nasi klienci mogą nieustannie udoskonalać procesy produkcyjne.

Badania i rozwój

Cały proces od projektowania po finalne wykonanie skoncentrowany jest na dostarczeniu optymalnego dla Klienta rozwiązania jak najwyższej jakości.  Aby utrzymać, ale również kreować wysokie standardy pracy od lat posiadamy i wciąż rozwijamy własny Dział Konstrukcji, Badań i Rozwoju oraz Dział Prób i Uruchomień, w których na co dzień pracuje kilkunastu specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w obszarze mechaniki, automatyzacji, elektroniki i elektryki. Nasi inżynierowie to doświadczeni  praktycy z wieloletnim doświadczeniem, którzy na potrzeby realizacji projektują efektywne rozwiązania z zakresu zgrzewalnictwa. Efektem ich pracy jest opracowanie własnego projektu transformatorów, jak również układów sterujących. Zarówno pierwsze jak i drugie cieszą się od lat nieustająca popularnością ze względu na zastosowane w nich rozwiązania, a przede wszystkim niezawodność.

Kontrola jakości

Poszczególne etapy produkcji, jak i efekty końcowe są dokładnie sprawdzane i badane na zgodność z dokumentacją techniczną przy zastosowaniu  zaawansowanych  urządzeń do pomiaru wartości elektrycznej i mechanicznej.

Dział Kontroli Jakości to:

1. Stacja prób i badań – odbiór wyrobów końcowych urządzeń zgrzewalniczych.

Przykładowe wyposażenie do pomiarów i badań:

 • kiloamperomierz  cyfrowy TECNNA 1700C,
 • przyrząd do pomiarów wysokonapięciowychm,
 • multimerty,
 • amperomierze,
 • oscyloskop Tektronix,
 • induktory,
 • mikroprocesowy system do pomiarów siły,
 • maszyna wytrzymałościowa typ ZD-20 i inne.

2. Laboratorium do pomiarów długości i kąta – nadzór nad wyposażeniem do pomiarów i badań:

 • wzorcowanie narzędzi pomiarowych mechanicznych oraz wykonywanie usług wzorcowania w zakresie ISO 9001,
 • kontrola wyrobów w toku produkcji,
 • kontrola wyrobów gotowych.

Przykładowe wyposażenie do pomiarów i badań:

 • ramię pomiarowe typu FARO,
 • mikroskopy warsztatowe,
 • twardościomierze – Rockwell, Brinell, Vickers,
 • płytki wzorcowe,
 • przyrządy mikromertyczne,
 • przyrządy suwmiarkowe,
 • średnicówki i inne.
polski